تبلیغات
شهید مطهر - خطر تحریف و تفسیرهای انحرافی از اسلام
تاریخ : چهارشنبه 30 مهر 1393 | 11:08 ق.ظ | نویسنده : مستور
هنوز انقلاب در مراحل اولیه خود بود و می رفت که موج خون و خشم و آتش همه جا را فرا بگیرد. به قصد دیدار از آیت الله خزعلی و برای تبریک و تسلیت به او به خاطر شهادت فرزندش حسین، به تهران آمدم و به ملاقات او رفتم.

معلوم
شد که استاد شهید نیز قصد دیدار از ایشان را دارد. به توصیه جناب آقای خزعلی و عشق باطنی خویش نشستم تا ایشان از راه رسیدند. از انعکاس مسائل ایران در خارج و تحرک جدید در منطقه و اوج قدرت امام و امدادهای غیبی و الهی سخت شادمان بود و به پیروزی بسیار امیدوار. از من پرسید: شما چه خبر دارید؟

من در جواب گفتم که دیشب جزوه ای را دیده ام از گروه فرقان که به
نظر ابتدایی احساس کردم، مسائلی پر از انحراف و خطا را در عباراتی زیبا و جذاب به خواننده تلقین می کند. قبل از پایان گرفتن سخن من با نگرانی و عجله گفت: من هم این جزوه را دیده ام. شماره دوم از مجلات این گروه ناشناخته است.

سپس اشاره ای به تک تک مقالات کرد و به ذکر نکاتی ظریف و اشکالاتی بین
مطالب جزوه پرداخت. در پایان رو به آقای خزعلی کرد و گفت: خطری که امروز اسلام را تهدید می کند تنها آمریکا و شوروی نیست؛ خطر مهم و حساس، خطر تحریف و تفسیرهای منحرفانه از احکام اسلام است که به نام اسلام مترقی و با روح روشنفکرانه از آن می شود. خطر اصلی را باید در این گروه و امثال آن دید که از حرکت ناب مردم و رهبری آن سوء استفاده می کنند و به تبلیغ و توسعه افکار و انظار خویش می پردازند.نقل کننده: شهید سیدحسن شاه چراغیطبقه بندی: خاطرات،
برچسب ها: شهید مطهری، خطر تحریف، روح روشنفکرانه،